Arbëri

MIE-ja arsyetohet se komunikata për takimin me O’Connellin ishte shabllon

MIE-ja arsyetohet se komunikata për takimin me O’Connellin ishte shabllon
 

Ministria e Integrimit Evropian përmes një komunikate për media ka thënë se komunikata për takimin Hoxha – O’Connell ishte një shabllon i përdorur më herët dhe e pakonfirmuar nga Ambasada Britanike.

Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot duke thënë se me të s’kishte biseduar për MSA-në, transmeton Koha.net.