Arbëri

Haxhiu: PDK-ja e ka shkatërruar vendin e VV-ja do demokraci, LDK-ja të zgjedhë me kë dëshiron qeverisje

Haxhiu: PDK-ja e ka shkatërruar vendin e VV-ja do demokraci, LDK-ja të zgjedhë me kë dëshiron qeverisje
Foto: Ilustrim/Koha

Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, në kuadër të Talk the Talk, e organizuar nga kolegji Riinvest, Albulena Haxhiu deputete nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme.

"Kryesia e as këshilli i VV-së nuk ka vendosur për një koalicion, pra tek ne nuk vendos kryetari. Ne jemi treguar të hapur me LDK-në, konsiderojmë se opozita më e vërtetë është LDK dhe VV ani pse jemi e majta dhe e djathta. Shpresën rinisë ia ka hëngri ky subjekt politik, PDK. VV nuk bën koalicion me PDK-në. PDK dhe VV janë dy pole, PDK që e ka shkatërruar vendin, dhe VV që e do demokracinë, LDK duhet të zgjedh me kë dëshiron të shkoj", tha ajo, transmeton ksp.