Reagon Rama: Deri sa të zbardhet e vërteta, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara

Reagon Rama: Deri sa të zbardhet e vërteta, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara

14 August 2019 09:57

Pas akuzave të PD për kryebashkiakun e Shkodrës, dje ka reaguar për herë të parë Edi Rama. Në një status në Twitter Rama është shprehur se edhe vëllai i tij nuk ka shansë që të ngrijë dyshimi. E deri kur të zbardhet e vërteta, ka thënë kryeministri, Valdrin Pjetri dhe PS i kanë rrugët e ndara.

Statusi në Twitter

Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua,në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale. Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!

I edukuar,i zoti,i respektuar familjarisht në Shkodër e kudo ka punuar,po kjo s’mjafton më!Kurrë s’kam menduar se Valdrini mund të fshehë të vërtetën në raport me ligjin,po deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht.

E me këtë rast,të tërë ta fusin mirë në kokë:Unë s’kam ndërmend të toleroj askënd dhe as të marr përsipër raportin individual me ligjin të askujt!Shkoj në luftë për çdo ide,qëllim a shok armësh,po kosto veprimesh individuale të dyshuara si ky,as marr më,as lejoj më t’i marrë PS!

Komentet

Shto koment

Të ngjashme