Arbëri

Tërmet në veri të Shqipërisë

Foto: Ilustrim
 

Pasditen e sotme në veri të Shqipërisë është ndjerë një tërmet i fortë.

Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37, raporton Tch.