Arbëri

Qorrolli: Dorëheqja e Haradinajt duhet të sjellë zgjedhje të reja

Qorrolli: Dorëheqja e Haradinajt duhet të sjellë zgjedhje të reja
 

Analisti politik, Vigan Qorrolli, ka thënë se dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit ishte e papritur dhe si e tillë duhet të lexohet si situatë për zgjedhje të reja.

Ai në Interaktiv thotë se topi është në anën e Kuvendit për tejkalimin e situatës së krijuar.