Arbëri

Pacolli i kundërpërgjigjet Thaçit, e akuzon për mungesë të dijës

Pacolli i kundërpërgjigjet Thaçit, e akuzon për mungesë të dijës
 

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, i është kundërpërgjigjur akuzave të deputetes së PDK-së Evgjeni Thaçi, e cila e akuzoi Pacollin se duke përfaqësuar interesat e partisë së vet, nuk i qëndron besnike politikës së përbashkët dhe mundohet që gjithë atë politike populiste që e përdorë brenda vendit, ta shprehë edhe në takime që kanë me përfaqësuesit nga vendet e tjera, sidomos ato evropiane.

Pacolli përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ajo me deputeten e PDK-së e ka pasur rastin të udhëtoj vetëm një herë në Bruksel, në nëntor të vitit 2017.