Arbëri

Selimi: Thaçi e Vuçiqi kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

Foto: Koha
 

Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, kanë plane të fshehta për ta ndarë Kosovën.

“Në këto biseda të bëra në vjeshtën e vitit 2018 dhe në fillim të vitit 2019, Zaev shpreh shqetësimin e drejtpërdrejtë se presidenti i Kosovës, përmes planit për copëtim të Kosovës e ndryshim të kufijve, po vepron sipas skenarit të Moskës”, tha Selimi.