Arbëri

Bytyqi: Duam të ndërtojmë një sistem arsimor cilësor

Bytyqi: Duam të ndërtojmë një sistem arsimor cilësor

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett dhe drejtoreshën e misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Magno, me të cilët është biseduar për sistemin arsimor në vend.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se është fokusi i përbashkët për të ndërtuar një sistem arsimor me cilësi, e të vyer për vendin, shoqërinë dhe ekonominë.