Arbëri

Pacolli: Kryeministri që kërcënon prokurorët do ta bind Francën se e ka luftuar korrupsionin

Pacolli: Kryeministri që kërcënon prokurorët do ta bind Francën se e ka luftuar korrupsionin
 

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili gjatë një vizite të djeshme në Francë ka deklaruar se Kosova në vazhdimësi po e lufton korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Pacolli përmes një statusi në Facebook, ka akuzuar kryeministrin Haradinaj për kërcënim ndaj prokurorëve.