Arbëri

Clark takon liderët e Kosovës

 

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.

Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka shtuar se pret që shteti kosovar të vendosë standarde të larta të sigurisë e zhvillimit.