Buqetaj: Në Prokurorinë e Pejës janë ngritur 20 aktakuza për veteranët e rrejshëm

Buqetaj: Në Prokurorinë e Pejës janë ngritur 20 aktakuza për veteranët e rrejshëm

24 May 2019 12:30

Prokurorja Lumturie Buqetaj, në një konferencë për media ka thënë se nga Prokuroria në Pejë, janë ngritur 20 aktakuza për veteranët e rrejshëm, kjo kundër 21 personave.

Ajo ka thënë se deri tani kanë hetuar 800 dosje ndërsa nga Prokuroria Speciale ata kanë pranuar mbi 7 mije dosje për këtë rajon, raporton KTV.

Buqetaj ka thënë se deri më tani njëri nga personat kryesor që dyshohet se kishte falsifikuar certifikatat gjendet në arrati dhe sipas informatave të prokurorisë nuk gjendet në Kosovë.

Ajo ka shtuar se kjo prokurori ka identifikuar se komisioni për vlerësimin e këtyre veteranëve kishte bërë shkelje duke mos i kategorizuar fare këta veteranë ashtu siç parashihet me ligj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme