Moti sot në Kosovë Foto: Ilustrim/Koha

Moti sot në Kosovë

24 May 2019 08:19

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me reshje lokale shiu.

Për sot, reshjet mund të jenë në formë rrebeshi.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme