Arbëri

Basha: Edhe mua më është prezantuar nga Serbia ideja e ndryshimit të kufijve të Kosovës

 

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar për herë të parë se edhe atij kur ishte ministër i Jashtëm i ishte propozuar nga Serbia ndryshimi i kufijve.

Basha tha gjithashtu se këto ide të Ivica Daçiqit nuk ia kishte marrë mendja se do t’i dëgjonte si ide origjinale nga goja e Edi Ramës dhe e Hashim Thaçit.