Arbëri

Rënie temperaturash dhe reshje shiu sot në Shqipëri

Rënie temperaturash dhe reshje shiu sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri do të vijojë me reshje shiu të pasuara me stuhi dhe rrebeshe në zonën jugperëndimore.

Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.