Arbëri

Sot mot me shi në Shqipëri

Sot mot me shi në Shqipëri
 

Sipas Meteoalb, në Shqipëri do të ketë vranësira të dendura dhe reshje shiu në pjesën e parë të ditës.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me reshje shiu në zonat qendrore dhe në zonat jugore, ndërsa gjatë natës pritet përmirësim i motit në jug të vendit, por shira të dobët do të jenë prezente në pjesën tjetër të vendit.