Arbëri

Tahiri: Rama barti idenë për ndryshimin e kufijve nga Vuçiqi në Beograd te Thaçi në Prishtinë

Tahiri: Rama barti idenë për ndryshimin e kufijve nga Vuçiqi në Beograd te Thaçi në Prishtinë
 

Ishte Edi Rama ai që e barti idenë për ndryshimin e kufijve nga Serbia dhe presidenti Aleksandar Vuciq në Kosovë te presidenti Hashim Thaçi.

Sipas Edita Tahirit, e cila thotë se ka informacione të sigurta nga darka që e kishte Rama në Beograd, kryeministri shqiptar nuk e kundërshtoi as Vuçiqin e as Daçiqin kur folën për çështjen e kufijve.