Në Shqipëri mot i vranët dhe me shi

Në Shqipëri mot i vranët dhe me shi

21 April 2019 08:17

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri mesatare.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në orët e mesditës fillimisht në Jug të vendit, e gradualisht në pasdite reshjet do të prekin edhe relievet malore në zonën qendrore.

Era do të jetë nga Jugperëndimi 2-10m/s, në brigjet e Jonit kryesisht në mesditë, era fiton intensitet deri në 15 m/s duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3./ Atsh

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme