Arbëri

Kurti e Konjufca në takim me ambasadorin turk, i kushtohet rëndësi marrëdhënieve mes dy vendeve

Kurti e Konjufca në takim me ambasadorin turk, i kushtohet rëndësi marrëdhënieve mes dy vendeve
 

Në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje, kryetari Albin Kurti bashkë me kryetarin e Grupit Parlamentar Glauk Konjufca pritën në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar.

Siç bëhet e ditur përmes një komunikate për media, takimi ka ndodhur dje, ku Kurti falënderoi ambasadorin e Turqisë për rolin e saj në ndërhyrjen e NATO-s në ndaljen e gjenocidit të Serbisë para 20 vjetëve, në njohjen e menjëhershme të pavarësisë së Kosovës para 11 vjetëve, dhe, në ndihmën humanitare dhe mbështetjen me projekte zhvillimore.