Arbëri

Mot me shi sot në Shqipëri

 

Dita e premte në Shqipëri do të nisë me vranësira e reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët.

Kjo situatë do të ruhet deri në orët e paradites e më pas do të ketë ndërprerje të reshjeve dhe intervale kthjellimesh.