Arbëri

Limaj bashkë me Erdoganin në shënimin e përvjetorit të Çanakalasë

 

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në shënimin e 104-vjetorit të Betejës së Çanakalasë.

Në shënimin e kësaj beteje, sot në stadiumin e qytetit të Çanakalasë është organizuar një ceremoni ku prezent ishte edhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe i ftuar ishte edhe zv/kryeministri Limaj, transmeton televizioni publik.