Serbia falënderon Grenadën për çnjohje të Kosovës

Serbia falënderon Grenadën për çnjohje të Kosovës

15 March 2019 12:57

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq e ka falënderuar shefin e diplomacisë së Grenadës Piter Charles David për, siç njofton b92, përkrahjen nga ky shtetet për integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë.

Ai ka thënë se çmon shumë vendimin e Grenadës që ta tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës, transmeton Koha.net .

Vuçiq ka theksuar se është sidomos me rëndësi që Grenada e përkrah Serbinë në organizata ndërkombëtare.

Grenada, në nëntorin e vitit shkuar, e nëna me radhë, e ka tërhequr njohjen e Kosovës.

© KOHA

Komentet

Atdhe16/03/2019 17:33

Te gjitha vendet qe e kan njohur Kosoven ne bllok duhet te dalin me nje deklarate te perbashkt ti terheket vrejtja serbise se nese nuk i ndal keto sjellje kunder kosoves mbi 100 vende do te terhekun njohjen kunder serbise vetem ateher serbia do te mbushet mend e do ta ndal kete kampanje kunder ksoves.Te gjitha partite ne kosove duhet urgjentisht te mlidhen se bashku dhe te kerkojne qe te rikthehet zona e sigurise siq ishte mbas luftes shkak kercnimet e serbise me ushtri te khehet zona e sigurise qe ja ndalon serbise 20 km nga kufiri me kosoven duhet te kerkohet nga Nato per nje siguri me te madhe per kosoven.

Atdhe15/03/2019 13:40

Te gjitha vendet qe e kan njohur Kosoven ne bllok duhet te dalin me nje deklarate te perbashkt ti terheket vrejtja serbise se nese nuk i ndal keto sjellje kunder kosoves mbi 100 vende do te terhekun njohjen kunder serbise vetem ateher serbia do te mbushet mend e do ta ndal kete kampanje kunderksoves.Te gjitha partite ne kosove duhet urgjentisht te mlodhen se bashku dhe te kerkojne qe te rikthehet zona e sigurise siq ishte mbas luftes shkak kercnimet e serbise me ushtri te khehet zona e sigurise qe ja ndalon serbise 20 km nga kufiri me kosoven duhet te kerkohet nga Nato per nje siguri me te madhe per kosoven.

Shto koment

Të ngjashme