Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura të përqendruara në pjesën Veriperëndimore të vendit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu në veriperëndim, fillimisht me intensitet të dobët, e pasdite reshjet fitojnë intensitet deri mesatar, transmeton atsh.