Arbëri

Haradinaj viziton një kompani të prodhimit të plastikës, thotë se është befasuar nga puna tyre

 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka vizituar ndërmarrjen “INTERNATIONAL PLASTIC COMPANY”, në Studenqan të Komunës së Therandës, e cila merret me prodhimin e produkteve të plastikës.

Siç njofton kumtesa nga kryeministria, Haradinaj ka parë nga afër punën në repartet prodhuese të fabrikës, ku është njoftuar me ecurinë e punëve në kompani, sfidat dhe sukseset e saj.