Arbëri

Nesër seancë plenare dhe protestë në Shqipëri, deputetët kërkojnë garanci për sigurinë e tyre

 

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet të martën (nesër) në seancë plenare. Deputetët janë njoftuar për mbajtjen e seancës në orën 10:00. Por burime për Report Tv, nga mbledhja e grupit të Partisë Socialiste, thonë se nuk përjashtohet ndonjë ndryshim i mundshëm i orës së seancës në moment të fundit.

Burime nga mbledhja e grupit, thanë se deputetët i kanë kërkuar Ministrisë së Brendshme të garantojë sigurinë fizike të tyre, nisur nga e marta e kaluar më 26 shkurt, kur opozita protestoi para Parlamentit duke sulmuar deputetët teksa futeshin në Kuvend.