Vonohet shqyrtimi i Platformës, kërkohet të adresohen defektet thelbësore Foto: Koha

Vonohet shqyrtimi i Platformës, kërkohet të adresohen defektet thelbësore

Fitim Gashi Fitim Gashi 22 February 2019 07:03

Tek javën e ardhshme do të hyjë në procedurë të Kuvendit shqyrtimi i Platformës për dialogun mbi Marrëveshjen përfundimtare, dokument ky i trumbetuar nga delegacioni se do të miratohet së shpejti.

Delegacioni ka finalizuar dokumentin javën e kaluar, por ai u është shpërndarë deputetëve këtë të mërkurë. Ndalesa e parë e dokumentit do të jetë në Komisionin parlamentar për Punë të Jashtme.

Kryetarja e këtij komisioni, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se të hënën ka thirrur mbledhjen për ta shqyrtuar Platformën. Në rend dite do të jetë edhe shqyrtimi i dytë i Projektligjit për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror, shkruan sot Koha Ditore.

Mbështetur në rregulloren e Kuvendit, Platforma nuk mund të dalë në seancë pa kaluar dy javë... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme