Fundjava në Kosovë me vranësira dhe diell Foto: Alban Bujari

Fundjava në Kosovë me vranësira dhe diell

15 February 2019 20:50

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Gjithashtu, sipas institutit, në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

 

16.02.2019

17.02.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

-1

6

-1

9

Pejë

-1

5

0

6

Prizren

0

7

1

8

Podujevë

-1

5

-1

7

Ferizaj

-1

5

0

8

Gjilan

-1

6

-1

8

Gjakovë

-1

7

0

9

Mitrovicë

-2

5

-2

7

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme