Arbëri

Scott: Kosova e Serbia duhet të kthehen në dialog, tarifa të hiqet

Foto: Tanjug
 

SHBA-ja, por dhe askush tjetër, nuk do të duhej të diktonte se si do të duhej të dukej zgjidhja e kontestit ndërmjet Kosovës e Serbisë, ka thënë ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott, transmeton Koha.net.

Ai mendon se zgjidhja duhet të arrihet ndërmjet dy vendeve përmes bisedave të drejtpërdrejta.