Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët Foto: Koha / ilustrim

Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët

05 February 2019 21:18

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla të dobëta bore.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të pësoj ulje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

 

06.02.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

1

4

Pejë

1

4

Prizren

1

5

Podujevë

1

4

Ferizaj

1

4

Gjilan

1

5

Gjakovë

2

6

Mitrovicë

1

4

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme