Arbëri

Meta nis vizitën në Mal të Zi, Podgorica ‘vishet’ me flamuj kuq e zi

 

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nisi sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç.

Gjatë qëndrimit në Mal të Zi, do të ketë takime edhe me Kryetarin e Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviç dhe Kryeministrin Dushko Markoviç.