Arbëri

SBASHK-u u përgjigjet komunave: Greva s’ndërpritet deri në realizim të kërkesave

SBASHK-u u përgjigjet komunave: Greva s’ndërpritet deri në realizim të kërkesave

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, u është përgjigjur komunave të cilat bënë apel që të hënën të ndërpritet greva në arsim dhe të nisë mësimi.

Në një përgjigje për Koha.net, Jasharaj ka thënë se SBASHK-u është në komunikim të vazhdueshëm me anëtarësinë dhe ka vendosmëri që greva të vazhdojë deri në realizim të kërkesave.