Arbëri

Moti në Shqipëri

 

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore të verilindjes dhe juglindjes në orët e mëngjesit.

Mjegull /mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës. Ngrica në zonat malore.