Arbëri

Si i njëjtëson Molliqaj Kurtin dhe Thaçin

Si i njëjtëson Molliqaj Kurtin dhe Thaçin

Deputeti i PSD-së Dardan Molliqaj në një postim në Facebook ka reaguar ashpër ndaj shkrimit të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti në të cilin ai dje kishte kërkuar që Hashim Thaçi të shkojë vullnetarisht në Gjykatën Speciale të Hagës, transmeton Koha.net.

Molliqaj, në reagim ka përmendur ato që ai i ka quajtur dallime ndërmjet Vetëvendosjes e LDK-së ndaj shumë zhvillimeve në Kosovë, ndërsa ka akuzuar Kurtin se duke kërkuar dërgimin e Thaçit në Speciale, ai ka kërkuar arrestimin e çlirimtarëve.