Arbëri

Haxhiu: VV-ja nuk merr pjesë në bisedat për dialogun, Ahmeti është vagon i Thaçit

Haxhiu: VV-ja nuk merr pjesë në bisedat për dialogun, Ahmeti është vagon i Thaçit
 

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka përsëritur qëndrimet e partisë së saj se nuk do të marrë pjesë në bisedat rreth dialogut me Serbinë, derisa Shpend Ahmetin e ka quajtur vagon të Hashim Thaçit.

Duke folur për Dialogun me Serbinë dhe Ekipin Negociator, Haxhiu ka thënë se Veseli thërret takime që nuk ua di qëllimin, ndërsa ka sqaruar se seanca e jashtëzakonshme është thirrur për shkak të dokumentit të Haradinajt që e paraqet Kosovën si shtet që drejtohet së bashku me Serbinë.