Arbëri

Mediat britanike: Shqiptarët po na “mbysin” me kokainë

Mediat britanike: Shqiptarët po na “mbysin” me kokainë
 

Shtypi britanik vijon të denoncojë aktivitetet e paligjshme të grupeve shqiptare në Britani të Madhe. Në një shkrim të fundit, “Daily Star” raporton se bandat shqiptare po “mbysin” vendin me kokainë të cilësisë së lartë, 85% e pastër.

Aktivitetet ilegale më të shpeshta janë në Londër, Manchester, Birmingham dhe Liverpool. Një gram kokainë shitet më shumë se 100 funte. Ndërsa kërkesat sa vijnë e shtohen, raporton britanikja “Daily Star”.