Nënshkruhet kontrata për projektin e rrugës Mitrovicë –Milloshevë

Nënshkruhet kontrata për projektin e rrugës Mitrovicë –Milloshevë

20 December 2018 13:25

Prishtinë, 20 dhjetor- Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, sot e nënshkroi kontratën për realizimin e punimeve në segmenitin Mitrovicë - Milloshevë, pjesë e projektit të rrugës M2 (Prishtinë - Mitrovicë).

Me këtë rast, ministri Lekaj theksoi rëndësinë e këtij projekti, që do të ndihmojë në qarkullimin më të lirë të automjeteve në këtë aks rrugor të frekuentuar.

Duke e përgëzuar Njësinë Implementuese për punën e jashtëzakonshme dhe respektimin e afateve kohore, kërkoi nga kjo njësi që të vazhdojnë me përkushtimin e deritashëm edhe në detyrat e tjera, në mënyrë që qytetarëve tanë t’u ofrohen rrugë me standarde dhe cilësi të lartë, theksohet në njoftimin nga kjo ministri.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme