Arbëri

Moti i sotëm përmirëson cilësinë e ajrit

Moti i sotëm përmirëson cilësinë e ajrit
Foto: Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti për ditën e sotme do të jetë i vranët dhe me reshje bore të intensitetit të dobët e vende-vende të intensitetit mesatar.

Masat e ajrit të ardhura nga pjesa verilindore e kontinentit do të vazhdojnë të mbeten prezente edhe gjatë ditës së martë, duke e mbajtur këtë gjendje termike me vlera negative të temperaturave në dy vlerat ekstreme.