Arbëri

Serwer: Mesazhet e SHBA-së nuk thonë asgjë, dihet kufiri i Kosovës

Serwer: Mesazhet e SHBA-së nuk thonë asgjë, dihet kufiri i Kosovës

Fakti se Pompeo dhe Bolton në bisedime me Thaçin kanë ftuar Serbinë e Kosovën të arrijnë marrëveshje dhe se është koha për të, nuk do të thotë asgjë, ka thënë Daniel Serwer, transmeton Koha.net. 

Profesori i Universiteti John Hopkins në Washington për Zërin e Amerikës në gjuhën i ka komentuar bisedimet që kryetari i Kosovës Hashim Thaçi i ka zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë me sekretarin amerikan të Shtetit Mike Pompeo dhe me këshilltarin për Siguri kombëtare John Bolton.