Surroi: Ardhmëria nuk është me kapësit e shtetit

Surroi: Ardhmëria nuk është me kapësit e shtetit

21 nëntor 2018 12:24

Shkrimtari e publicisti Veton Surroi, përmes një postimi në Facebook ka renditur një listë vjedhjesh “Aty ku ndërhyn shteti i kapur i Kosovës” dhe suksese në fushat ku ai nuk ndërhyn.

Ai shkruan:

Aty ku ndërhyn shteti i kapur i Kosovës ka vjedhje të dhomës së dëshmive, vjedhje industriale të parasë publike, vjedhje të votës, vjedhje të mundësisë për arsim, vjedhje të rregullave bazike të gjuhës shqipe, vjedhje të dinjitetit shtetëror, vjedhje të ardhmërisë...

Aty ku nuk ndërhyn shteti i kapur i Kosovës janë Dua e Rita, Majlinda Kelmendi me shoqe e shokë , filma që garojnë në Hollywood ,shfaqje teatri të rangut evropian, një përfaqësuese futbolli që tejkalon paragjykimet për veten e nga të tjerët.

Ardhmëria nuk është me kapësit e shtetit. Siç po tregojnë artistët e sportistët,nuk duhet të jetë as e tashmja, përfundon postimi i Surroit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Nikberi22/11/2018 11:59

I nderuar, respekt per kete qe e thua... dhe shumica nga ne ju vlersojm per kapacitetin qe e keni por te thuash eshte ,,duke na kafshu gjarperi" dhe mos te veprosh eshte si mos te thuash asgje...kur i keni botuar gjithe ato libra dhe me fjale e keni godite cerdhen e gjarprinjeve nuk mund te mendoj se ju mungon guximi!!! Vepro o burre se je ne pozite qe mundesh te ndryshosh gjerat.. Deshtim eshte nese rezohesh e nuk perpiqesh prap...

MicSok21/11/2018 15:34

Te kapurit duhete te perghigjen para ligjit dhe popullit, qe dite per dite po vdesin nga skamja dhe varferohen nga gjerat primare si; ushqimit dhe medikamenteve dhe serbimit social qe ne shoqerine e Kosoves nuk egziston. Ju qofte e mallkuar parat e vjedhura nga populli. Shembull fantastik duke ja nisur nga varferuesit e popullit Shqipetar, vet me prejardhje Shqipetare si; Leka me mashtrimin e ndrimit te arit me franga, Berisha me Piramida , dhe sot Udheheqesit e shtetit me te re ne bote Kosoves, qe dita me dite i varferojne KOSOVARET deri ne SKAMJE. A dine Shipetaret me bo naj sen ma mire. HISTORIA PO NA TREGON, KREJT M...

Shto koment

Të ngjashme