Përplasje fizike mes Frashër Krasniqit e Xhelal Sveçlës Debati në Rubikon për dialogun me Serbinë. Foto: Koha

Përplasje fizike mes Frashër Krasniqit e Xhelal Sveçlës

31 October 2018 22:40

Deputetët Frashër Krasniqi i PSD-së dhe Xhelal Sveçla i Vetëvendosjes kanë pasur një përplasje fizike pas emisionit Rubikon në KTV, jashtë ndërtesës së televizionit.

Koha.net ka provuar të kontaktojë me dy të apostrofuarit. Teksa Sveçla nuk ka dashur të komentojë gjatë duke hedhur poshtë se ka pasur përplasje fizike por ka thënë se ka pasur veç fjalosje, deputeti Krasniqi nuk ka qenë i qasshëm në thirrjet telefonike, raporton Koha.net.

Autori i emisionit Rubikon, Adriatik Kelmendi, ka thënë se gjatë emisionit të sotëm për dialogun me Serbinë nuk ka ndodhur asgjë e jashtëzakonshme dhe se emisioni ishte në transmetim të drejtpërdrejtë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Kastriot F01/11/2018 09:28

nuk o meu qudit

Shto koment

Të ngjashme