Arbëri

LDK përkujton Ukë Bytyçin

LDK përkujton Ukë Bytyçin
Foto: LDK
 

Salih Asllanaj, anëtar i Kryesisë së LDK-së, Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, deputetët Driton Selmanaj, Armend Zemaj dhe bashkëpunëtorë përkujtuan jetën dhe veprën e Ukë Bytyçit në 16 vjetorin e vrasjes së tij.

Pranë varrit të tij kanë bërë homazhe familjarë, miq e bashkëpunëtorë.