Arbëri

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

Në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbretërojë mot kryesisht i vranët dhe me shi.

Të hënën, sot, do të jetë mot kryesisht i vranët dhe me riga shiu, ndërsa riga shiu parashikohen edhe ditën e mërkurë.