Kalon për lexim të parë në Kuvend Projektligji për RTK-në

Kalon për lexim të parë në Kuvend Projektligji për RTK-në

08 October 2018 10:27

Ka kaluar për lexim të parë në Kuvend Projektligji për Radiotelevizionin e Kosovës (RTK) në Komisionin për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Medie.

Siç raporton KTV-ja, 5 vota janë pro dhe një abstenim.

Në votim nuk kanë marrë pjesë Shqipe Pantina, Arban Abrashi, dhe Imet Rrahmani.

I pranishëm ishte edhe deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, i cili nga paraburgimi ka kaluar në arrest shtëpiak.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme