Arbëri

Haradinaj: Zgjidhja me Serbinë s’mund të arrihet përmes territoreve dhe kufijve

Haradinaj: Zgjidhja me Serbinë s’mund të arrihet përmes territoreve dhe kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se zgjidhja me Serbinë nuk mund të arrihet përmes territoreve dhe kufijve.

Këto komente ai i bëri në konferencë për media pas takimit që pati me kreun e PDSH-së, Menduh Thaçi me të cilin ka diskutuar për referendumin në Maqedoni, të cilit i ka dhënë përkrahje.