KQZ certifikon rezultate e zgjedhjeve në Istog - Rugova zyrtarizohet kryetar i Komunës

KQZ certifikon rezultate e zgjedhjeve në Istog - Rugova zyrtarizohet kryetar i Komunës

27 December 2017 13:18

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi sot rezultatin përfundimtar të rivotimit për kryetar të komunës së Istogut, sipas të cilit Haki Rugova i LDK-së është kryetar i Istogut.

Ai ka marrë 10.033 vota (50.03%), apo vetëm 14 vota më shumë se Gani Dreshaj i AAK-së (49.97%), raporton KP.

Istogu është komuna e fundit që priste për t’u certifikuar dhe në këtë mënyrë shënohet përfundimi i zgjedhjeve lokale 2017.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme