Ahmeti bën krahasime mes asamblistëve të VV-së e LDK-së, reagon Dumoshi Foto: Ilustrim/Koha

Ahmeti bën krahasime mes asamblistëve të VV-së e LDK-së, reagon Dumoshi

29 tetor 2017 23:46

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka përmendur kandidatët më të votuar për Asamble nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e më pas i ka krahasuar me ata të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ka përmendur Halim Halimin, Agim Gashin, Shefki Gashin dhe Sami Salihun, ka përmendur punët që kanë bërë në të kaluarën, e për njërin tregon edhe lidhjet familjare.

Pas kësaj, ka krahasuar ata me kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, duke thënë se ata janë shembuj për tërë regjionin.

Postimi i Ahmetit në Facebook:

Në LDK ndër kandidatet me te votuar per Asamble

1. Halim Halimi (ish drejtor i arsimit e administrates)

2. Agim Gashi (ish drejtor i arsimit dhe sherbimeve publike

3. Shefki Gashi (ish nenkryetar i komunes)

4. Sami Salihu (djali i Feim Salihut, drejtorit te Pastrimit që na saboton përdite me bërllog)

Në LVV ndër kandidatët më të votuar për Asamble

1. Arben Vitia - drejtori që bëri revolucion në shëndetësi

2. Nora Kelmendi - drejtoresha që pastroi katastrin nga krimi

3. Genc Bashota - drejtori që shtyri reformen në Trafik Urban e përgatiti projektet madhore për parkingjet

Opcionet janë të qarta, kthimi në kaos, nepotizëm e klientelizëm, apo ecja përpara me zhvillim, e shembuj për krejt regjionin. Kësaj radhe me fuqi në Kuvendin Komunal.

E kaluara vs. E Ardhmja

#mezemër

Por pas kësaj, ka reaguar Vlora Dumoshi, nga radhët e LDK-së, kandidatja grua më e votuar në Prishtinë.

I ka thënë Ahmetit se ka harruar ta përmendë atë, e më pas i ka radhitur punët që ajo i ka bërë gjatë mandatit të saj.

Postimi i Dumoshit në Facebook:

Me paske harruar edhe mu, Vlora Dumoshin femrën më të votuar ne Prishtine, që si Drejtoreshë e Drejtoriatit per Kulturë, Rini dhe Sport gjatë një mandati kam ndërtuar

47 terrene sportive nëpër lagje

11 kënde të lodrave për fëmijë

4 fusha tenisi në Taukbashqe

Qendrën rekreative për fëmijë me 13 shtëpiza në Germi

shtegun e vrapimit 500 m në Tauk Bashqe

Renovimin e pishinës së Gërmisë

Panoramën e bjeshkatarisë

Mbulojën në stadimumin e qytetit të Prishtinës

Objektin për qendrën rinore

Vendosjen e veglave të fitnesit në Taukbashqe

Terrene sportive për basketboll në Kodrën e Trimave në Bardhosh në Hajvali dhe te Vreshtat

10 kënde të lodrave

Restaurimin e Xhamisë së Çarshisë

Restaurimin e Hamamit të Madh

Qendrën rekreative e fëmijëve me 13 shtëpiza

Bibliotekën e Qytetit Hivzi Sylejmani ne Dardani

Renovimin e Teatrit DODONA

Pajisjen e Bibliotekës Hivzi Sylejmani me 7,629 ekzemplarë librash

Pajisjet për Arkivin e Prishtinës

Varrezat e Dëshmorëve

Furnizimin me libra për bibliotekën e qytetit dhe shkollat

KUDO - art në hapësira publike

Dhe subvienconova qindra libra gjate nje viti!

Mirëmbrëma...ose miremengjes Shpend!

Për ne, për dallim prej teje flet bota reale e ti vazhdo merru me botën virtuale!

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme