Zgjedhjet 2019

Limaj: PZAP sot ktheu integritetin e zgjedhjeve, koalicioni ynë pjesë e Kuvendit

Limaj: PZAP sot ktheu integritetin e zgjedhjeve, koalicioni ynë pjesë e Kuvendit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe pretendenti për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se me anulimin e votave të ardhura nga Serbia i është kthyer integriteti i zgjedhjeve.

Ai përmes një konference për media ka thënë se PZAP sot e ka kthyer integritetin e vendit, duke dal si gardian i fuqishëm i zgjedhjeve dhe demokraci.