Tokio 2020

Norvegjia fiton të artën në volejbollin në rërë

 

Me gjithë shiun në Tokio, ishte gjithçka me diell dhe festive për norvegjezët Ander Moil e Christian Sorum, pasi mposhtën dyshen ruse Viacheslav Krasilnikov dhe Oleg Sotyanovskiy në finalen interesante të volejbollit në rërë në Lojërat Olimpike.

Finalja u zhvillua të shtunën në Shiozake Park.