Tokio 2020

Xhamajkani Parchment fiton të artën në 110 metra me pengesa

Foto: AP
 

Sprinteri xhamajkan Hansle Parchment ka fituar medaljen e artë olimpike në 110 metra me pengesa të enjten në Tokio.

Parchment në finale vrapoi për 13.04 sekonda, duke lënë prapa amerikanin Grant Holloway që fitoi të argjendtën (13.09) dhe xhamajkanin Ronald Levy (13.10) të bronztën.