Tokio 2020

Festë me fishekzjarrë për kampionet olimpike në qytetin e tyre

 

Një festë të bukur ka përgatitur Peja për kampionet e mëdha të saj. Nën organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, të martën mbrëma në Sheshin “Skënderbeu” në Pejë janë pritur kampionet olimpike në xhudo, Distria Krasniqi e Nora Gjakova.

Në shoqëri të tyre ishte trajneri dhe kreatori i gjithë këtij suksesi, Driton Kuka. Pritja e qytetarëve pejanë për kampionet e tyre ishte shumë e ngrohtë dhe emocionale. Emrat e Distrisë, Norës dhe Toni Kukës janë thirrur zëshëm nga një numër i konsiderueshëm i qytetarëve pjesëmarrës.