Tokio 2020

Atletja amerikane Saunders rrezikon dënimin me protestë në podium

Foto: AP
 

Atletja amerikane Raven Saunders ka rrezikuar dënimin, pasi është bërë e para që ka protestuar në podium në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Saunders 25-vjeçare, që garon në hedhje të gjyles dhe e ka nofkën “Hulk”, ka kryqëzuar duart e saj në formë “X” gjatë ceremonisë së medaljes të dielën, pasi fitoi të argjendtën në Tokio.